Ön İmalat (Fabrika İmalatı)

Ön İmalat (Fabrika İmalatı)

Projeler için fabrikasyon süreci : projelendirme, malzeme tedariği, imalat, boyama, paketleme ve lojistik aşamalarından oluşur. Her aşamada kalite kontrol yapılır.
İşverenden temin edilen veriler doğrultusunda projelendirme çalışmaları, tamamı ile firmamız bünyesinde yapılır.
Malzeme tedariği, titizlikle yapılan pazar araştırması sonucunda Avrupa, Uzak doğu ülkeleri ve özellikle yerli çelik üreticilerinden doğrudan temin edilerek sağlanır.
İlgili standartlar doğrultusunda, kalite kontrol ve stok yönetimi ilkemizi benimsemiş yetkin personellerin kalite kontrol onayından geçerek teslim alınan malzeme, fabrika içi stok sahasına indirilerek ön işleme sürecine dahil olur.
API, ASME, ANSI, DIN, EN, ISO, TSE standartlarına uygun olarak proje kapsamındaki cıvatalı veya kaynaklı üretim tamamlanır.
Malzemenin, proje değerleri ve ilgili standartlara göre yüzey temizliği ve yüzey korumasını içeren kumlama ve koruyucu astar boya uygulaması, ilgili personellerin kontrolünde otomatik kumlama ve boyama makineleri ile gerçekleştirilir, boya kalınlığı mikron kontrolü yapılır.
Malzemenin proje standartlarına uygun olarak proje formunu koruyacak şekilde paketlenmesi yapılır.
Prosesin her aşamasında yapılan ölçümler sonucunda kalite kontrol dosyası oluşturulur, kara veya deniz yoluyla şantiye sahasına lojistiği sağlanır.